| Yeryüzünün Yüzlerce Kilometre Altında Dev Bir Okyanus Bulundu! |

Yeryüzünün Yüzlerce Kilometre Altında Dev Bir Okyanus Bulundu!

4 Nis

yeryuzunun-yuzlerce-kilometre-altinda-dev-bir-okyanus-bulunduBilim insanları, yeryüzünün yüzlerce kilometre altında, yaşı 2.7 milyar olan dev bir okyanus buldu.

Fransız, Rus ve Alman bilim insanlarının ortaklaşa yaptıkları bir araştırma, yeryüzünün yüzlerce kilometre altında dev bir okyanusun varlığını ortaya çıkardı. Yeryüzünün 410 ile 660 kilometre altında keşfedilen bu okyanusun Akeryan Devri’nden kalma olduğu ve dünyadaki okyanuslardan 3 kat daha fazla suyu barındırdığı belirtiliyor.

Yaklaşık 2.7 milyar yaşında olduğu belirtilen okyanusun nasıl oluştuğu ile ilgili de bazı bilgiler paylaşıldı. Buna göre okyanusun oluştuğu dönemde bölgedeki yüksek basınçla birlikte sıcaklığın 1530 santigrat derece olmasının okyanusun oluşmasında büyük bir etkisi var.

Kanada topraklarında keşfedilen bazı kayaların arasındaki lavların analiz edilmesiyle ortaya çıkan okyanusun ne kadar uzun olduğu ve büyüklüğüyle ilgili net bir açıklama yapılamıyor. Yayınlanan makalede keşfedilen okyanusun yeri belirtilmemiş fakat analiz edilen lavların Kanada’da olması, okyanusun bu ülkenin açıklarında olabileceğini gösteriyor.
Kaynak: Webtekno

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.