| Yapay Zekaya Sahip Olan Robot, Yeniden Laboratuvardan Kaçtı |

Yapay Zekaya Sahip Olan Robot, Yeniden Laboratuvardan Kaçtı

27 Haz

yapay-zekaya-sahip-olan-robot-yeniden-laboratuvardan-kacti-705x290Laboratuvardan kaçışıyla ünlenen Rus robot, yeniden kaçmayı başardı.

Yapay zekanın gelişmesiyle birlikte kendi kendine kararlar alabilen ve senaryolar üretebilen robotlar üretmeye başlayan bilim insanları, bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz olayların yaşanmasına da sebep oluyorlar. Son olarak yapay zekaya sahip olan, Rus bir robotun laboratuvardan kaçmasıyla gündeme gelen yapay zeka teknolojisi, aynı robotun, aynı laboratuvardan yeniden kaçmasını sağladı.

IR77 isimli robot, Rusya’nın Perm şehrinde bulunan Promobot Laboratuvarları‘ndan kaçtı. Yapay zekası sayesinde yeni şeyler öğrenen ve gittiği yerleri hatırlayan robot, kapıyı açık bularak yola çıktı ve önceden kaçarak gittiği yere gitti. Yaklaşık 40 dakika boyunca sokağın ortasında kalan ve önceden olduğu gibi trafik oluşmasına neden olan robot, şarjının bitmesiyle laboratuvara geri götürüldü. Robotun bu davranışlarından ötürü birşeyler yapmaları gerektiğini söyleyen araştırmacılar, robotu bir süre sakat bırakabileceklerini söylediler.

Kaynak

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.