WhatsApp’ta atılan mesajı geri alma dönemi başlıyor!

29 Haz

WhatsApp'ta atılan mesajı geri alma dönemi başlıyor!

Bu yılın başlarında ortaya çıkan özellik gerçek oluyor. WhatsApp’ta yakında atılan mesajı geri alabileceksiniz. Peki WhatsApp’ta atılan mesaj nasıl geri alınır, silinir. İşte detaylar.

WhatsApp kullanıyorsunuz, birisiyle mesajlaşıyorsunuz ve attığınız bir mesajdan sonra pişman oldunuz. Şu anda bu mesajı gönder dediyseniz artık çok geç, pişman olmanız bir şeyi değiştirmeyecek. Ancak WhatsApp’ın bu konuda geliştirdiği yeni özellik bu durumu biraz değiştiriyor. WhatsApp’ın atılan mesajı geri alma konusunda çalıştığını daha önce yaptığımız haberimizde sizlere aktarmıştık. Şimdi ise bu konuyla ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

WhatsApp’ın resmi sitesinin sıkça sorulan sorular sayfasında iPhone, Android ve Windows Phone cihazlarda gönderilen bir mesajın nasıl geri alınacağı anlatılmış. SSS – Sıkça Sorulan Sorular sayfasındaki bilgilere göre Geri Al özelliği ile bir grup veya bireysel mesajlaşma ekranında gönderilen mesajı geri almak mümkün.

5 dakikanız olacak

WhatsApp’ın bu özellik için bir de süre kısıtlaması bulunacak. Kullanıcı attığı herhangi bir mesajı 5 dakika içinde silebilecek. 5 dakika içerisinde silinmeyen mesajlar bir daha silinemeyecek.

WhatsApp’ta mesaj nasıl geri alınır?

Bu konuyla ilgili WhatsApp’ın resmi sitesinde verilen bilgiler şu şekilde;

Geri al özelliği sayesinde bireysel bir sohbete veya bir grup sohbetine gönderdiğiniz mesajı geri alabilirsiniz. Bir mesajı gönderdikten sonra sadece beş dakika içinde geri alabilirsiniz. Beş dakikayı geçtiğiniz zaman gönderilen mesajı geri almanız mümkün olmaz.

Android’de mesaja dokunup basılı tutun, sonra Menü tuşuna > Geri al’a dokunun.

iPhone ve Windows Phone’da mesaja dokunup basılı tutun, sonra Geri al’a dokunun.

Başarılı bir şekilde geri aldığınız mesajlar kişilerinizin sohbetlerinden kaybolur. Aynı şekilde bir sohbette “Mesaj geri alındı” görürseniz, bu gönderenin mesajı geri aldığını gösterir.

Not: İletilerin başarıyla geri alınması için siz ve alıcının Android, iPhone veya Windows Phone için en son WhatsApp sürümünü kullanıyor olması gerekir. Siz veya alıcınız Android, iPhone veya Windows Phone için WhatsApp’ın en yeni sürümünü kullanmıyorsa, bu özellik desteklenmeyecektir.

Alıcılar, mesajınızı geri alınmadan veya geri alınma başarısızsa görebilirler.

Geri çağırma başarısız olursa size haber verilmez.

Kaynak