| Patlayarak Hırsızlığa Dikkat Çeken Alarm: Bike Mine |

Patlayarak Hırsızlığa Dikkat Çeken Alarm: Bike Mine

17 May

patlayarak-hirsizliga-dikkat-ceken-alarm-bike-mineBike Mine isimli bir alarm, silah sesi çıkartarak hırsızın olduğu konuma dikkat çekiyor.

Sürekli olarak dışarıda duran otomobillerin güvenliği açısından oldukça önemli alarmlar, son derece alışılmış ve kimsenin umursamadığı bir sese sahipler. Hırsızlık durumunda aktifleşen ve hem sinir bozucu, hem de gürültülü bir ses çıkartan alarmler, maalesef sadece dört tekerlekli araçlar için özelleştirilmişler.

Motosiklet veya bisiklet kullanıcılarının sıradan zincirler dışında birşey kullanamadıklarını gören ve bu durumun güvenlik açısından yetersiz olduğunu düşünen Yannick Read isimli girişimci ‘Bike Mine’ isimli alarm sistemini geliştirmiş. Diğer alarm sistemlerinden oldukça farklı olan Bike Mine, sinir bozucu ve dakikalarca süren alarm sistemlerinden farklı olarak tek ses çıkartıyor ve bu ses de pompalı tüfek sesi.

boom-thiefİçerisinde saçma olmayan pompalı tüfek kurşununa sahip olan Bike Mine, bisikletiniz veya motosikletiniz sizden habersiz bir şekilde ilerletildiğinde aktifleşiyor. Pompalı tüfek kurşununu patlatan sistem, hırsızın bulunduğu bölgeye dikkat çekiyor. 150 desibel‘e kadar ses çıkartabilen Bike Mine şu anda Kickstarter üzerinden bağış
Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Copyright  © 2019  Neutron