| Ortalamanın Üstünde Zekaya Sahip Olduğunuzu Gösteren 8 Şey |

Ortalamanın Üstünde Zekaya Sahip Olduğunuzu Gösteren 8 Şey

27 Haz

Her insanın kendisi hakkında düşüncesi vardır ve öz değerlendirmemizi yaparken normal insanlardan daha iyi olduğumuzu düşünmeye eğilimliyizdir. Peki gerçekten de öyle midir? İşte normal zekalı insanlardan daha üstün olduğunu gösteren 8 şey.

 •   En Büyük Çocuk Olmakzeka1

  • En büyük çocukların diğer kardeşlerinden daha zeki olduğu birçok bilimsel araştırmayla kanıtlanmıştır.
  •   Müzikle İlgilenmek

   Müzikle ilgilenmek ve müzik aleti çalmak, beyin gelişimini olumlu yönde etkiler. Bazı bilim insanları, müzik aleti çalmanın IQ’yü 10 puana kadar arttırabileceğini düşünüyor.
  •   Sigara İçmemek

   2010 senesinde İsrail’de yapılan bir araştırma, 20.000 insan arasından sigara içmeyenlerin daha zeki olduğunu ortaya koydu. Sigara içenler 94, içmeyenler ise 101 IQ puanına sahiplerdi.
  •   Zayıf Olmak

   Sağlam kafa, sağlan vücutta bulunur. Zayıf (fit) olmak IQ ile doğrudan orantılıdır çünkü şişman olmak bazı beyin fonksiyonlarını yavaşlatabilir ve hatta beyne yeterli seviyede kan gitmesini engelleyebilir.
  •   Solak Olmak

   Birçok araştırma, solak olan insanların normalden daha zeki olduğunu ortaya koymuştur. Yani solaksanız normalden daha zeki olabilirsiniz.
  •   Uzun Olmak

   Princeton tarafından yapılan bir araştırma, uzun olan insanların (ortalamanın üstünde) daha zeki olduğu sonucunu ortaya koydu.
  •   Kediye Sahip Olmak

   2014 senesinde yapılan bir araştırmaya göre kedi sahibi olan kişiler, köpek sahibi olanlardan daha zeki. Eğer ikisine de sahipseniz çok daha zekisiniz (küçük bir editör latifesi).
  •   ‘Dinlendirici’ Kullanmak

   2012 senesinde yapılan bir araştırma, rahatlatıcı yasa dışı ‘ilaçların’ kullanımının IQ’yü etkilediğini ortaya çıkardı. Hiçbir şekilde zararlı olmayan ve sadece rahatlama amacıyla kullanılan bu ilaçlar, kişilerin daha yaratıcı ve zeki olmasını sağlıyor.

 

Kaynak

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.