| Microsoft Florence Projesi Bitkilerle Konuşmanızı Sağlıyor |

Microsoft Florence Projesi Bitkilerle Konuşmanızı Sağlıyor

27 Haz

microsoft-florence-projesi-bitkilerle-konusmanizi-sagliyor-705x290Microsoft’un geliştirdiği yeni projesi Florence sayesinde bitkilerinize bir şeyler söyleyebilecek ve onlardan yanıt alabileceksiniz.

Bitkilerin büyümeleri ve gelişmeleri için onlara iyi davranmamız gerektiğini, onlarla konuşmamız gerektiğini hatta onlara müzik dinletmemiz gerektiğini sürekli duyuyoruz. Hem pratikte bu yöntemi deneyenler hem de üzerine yapılan araştırmalar bitkilerle iletişime geçmenin gerçekten faydalı olacağını söylüyor. Ancak artık sadece bitkilerle aramızda tek taraflı iletişim olmayacak.

Bitkilerle iletişim kurmakla ilgilili projelerden en önemlisi Microsoft bünyesinde gerçekleşiyor. Microsoft’ta araştırmacı olarak görev yapan Helene Steiner‘ın geliştirdiği Florence isimli proje sayesinde artık bitkilerimize mesajlar göndererek onlardan cevap alacağız. Bir bilgisayar programı üzerinden iletişimi yöneteceğimiz bu proje oldukça ilgi çekecek gibi görünüyor.

microsoft florenceProjede bitkiyi sensörlerle donatılmış bir kapsülün içine koyuyorsunuz ve bu kapsülle bilgisayar arasında bağlantı yapıyorsunuz. Böylelikle sizin bilgisayarınızdan yazdığınız mesajlar kapsülle birlikte bitkiye iletiliyor ve bitkinin yanıtı sensörlerle algılanarak size iletiliyor.

Helene Steiner ilk olarak 3 ay önce yayınlanan videoyla tanıtılan Florence projesi üzerinde Microsoft bünyesindeki akademisyenlerin yardımıyla çalışmaya devam ediyor. Florence projesi hayatımıza girdiğinde bitkilerle ilgili birçok bilgi değişebilir ve yeni şeyler keşfedilebilir. Aslında bu proje en basitinden bitkilerin sorunsuz ve iyi beslenip gelişmesi için neler yapılması gerektiği konusunda bilgi almamızı sağlayacak.

Bu projeyle ilgili yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kaynak

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.