Instagram rahatsız edici yorumları otomatiik engelleyecek

30 Haz

Instagram rahatsız edici yorumları otomatiik engelleyecek

Instagram’a yeni bir özellik daha geldi. Instagram’da rahatsız edici yorumları otomatik engelleme dönemi başlıyor.

Instagram, görselliğe odaklı bir sosyal ağ olduğu için özellikle ünlü isimlerin oldukça yakındıkları ve bir o kadar da çok kullandıkları bir platform. Burada ünlü isimler sıkça Instagram’da aldıkları kötü yorumlardan dolayı şikayette bulunuyorlardı. Platforma geçtiğimiz dönemde gönderiyi yoruma kapatma özelliği gelmişti. Şimdi ise Instagram yeni bir özellik getiriyor: Saldırgan yorumları otomatik olarak engelleme.

Filtre her türlü gönderide çalışacak ve küfürlü veya rahatsız edici bulduğu yorumları otomatik şekilde engelleyecek. Bununla birlikte, yeni bir spam filtresi de tanıtıldı ve her ikisi de makine öğrenimi ile güçlendirilecek.

Ancak rahatsız edici yorum filtresi başlangıçta yalnızca İngilizce olarak sunulacak. Spam filtresi ise sekiz dilde çalışacak. Bu diller ise: İspanyolcaPortekizce, Arapça, Fransızca, Almanca, Rusça, Japonca ve Çince. Instagram, algoritmalarının “zamanla gelişeceğini” belirtti. Öte yandan bu otomatik engelleme konusunda herkesin bilgisayara güvenemeyeceğini de söyleyelim..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK