| Güneş Kızıl Deve Dönüştüğünde Dünya'ya Ne Olacak? |

Güneş Kızıl Deve Dönüştüğünde Dünya’ya Ne Olacak?

12 May

gunes-kizil-deve-donustugunde-dunya-ya-ne-olacakBir bilim insanı, aynalar kullanarak Güneş ışıklarının gücünü arttırıyor ve Güneş’in bir kızıl deve dönüştüğünde Dünya’ya neler yapabileceğini gösteriyor.

Dünya’daki yaşamın ana kaynağı olan ve milyonlarca yıldır gezegenimizi ısıtan Güneş, birkaç milyon yıl sonra enerjisinin sonuna yaklaşacak ve formunu değiştirerek kızıl deve dönüşecek. Kızıl dev olmasının ardından büyüyecek olan ve Güneş Sistemi’ndeki birçok gezegeni yutacak olan Güneş, bu sırada yaydığı radyasyonla Dünya’daki yaşamı da anında yok edecek. Bu radyasyonun ne kadar çok olduğunu göstermek adına dünyanın en büyük Güneş ışığı fırınına giden Eva Villaver isimli bilim insanı, yaklaşık 10000 ayna ile kurulmuş olan düzeneği test ediyor.

Tek bir noktaya odaklanmış olan düzeneğin altına taş yerleştiren Villaver, bu taşın Dünya’yı temsil ettiğini söylüyor. 10000 aynadan yansıyan ve tek Güneş ışığından 3000 kat daha güçlü olan bu ışık, Güneş’in kızıl deve dönüşmesinin ardından Dünya’ya ulaşacak olan radyasyonla aynı düzeyde.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.