Google Classroom Teknolojiyi Sınıfa Getiriyor

23 Ara

hero_1664_650

Google’ın Öğretmen ve öğrencilere yönelik tasarladığı uygulama Google Classroom yeni eğitim dönemi için yenilendi.

Türkçe arayüzü de olan Classroom, Google Apps Eğitim Sürümünde öğretmenlerin, ödevleri hızlı bir şekilde oluşturmalarına ve düzenlemelerine, verimli bir şekilde geri bildirim sağlamalarına ve sınıflarıyla kolayca iletişim kurmalarına yardımcı olan bir araç olan yeni okul dönemine hazırlandı.

Google Classroom ise yeni anket temaları sayesinde öğrencilere anketlerinde GIF ve video gibi formatları da kullanma olanağını sunuyor.

Google Apps Eğitim Sürümü hesabı olan herkesin kullanabildiği Classroom, Gmail, Drive ve Dokümanları gibi Google’ın verimlilik araçlarını kapsayan iOS veya Android işletim sistemine uyumlu bir sistem.

Öğretmenlerin öğrencileriyle dijital ortamda iletişime geçmesi ve dijital formattaki ödevleri toplamasını sağlayan Google Classroom, yeni Chrome uzantısı Share to Classroom ile bir websayfasını çoklu bağlantılara girmeden hep beraber görmelerine imkan veriyor. Classroom, öğretmenlerin basılı olmayan ödevler oluşturmasına ve toplamasına yardımcı olacak şekilde tasarlanıp, herkesin düzenli halde kalmasını kolaylaştıracak şekilde her bir ödev ve öğrenci için Drive klasörleri de oluşturmakta.

Öğrencilerin, Ödevler sayfasından teslim tarihi gelen ödevleri takip edebildiği ve Öğretmenlerin, çalışmasını tamamlayan veya tamamlamayan öğrencileri hızla görebildiği uygulama üzerinden, öğretmenler gerçek zamanlı geri bildirimler sağlayıp not verebiliyor.

Bir Google Apps Eğitim Sürümü hesabınız üzerinden Classroom’u kullanmak için classroom.google.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.